Voer voor hond en kat moet goed zijn!

7420-voer-voor-hond-en-kat-moet-goed-zijn

(door Zettie Leeuwenburgh)

Rotterdam - Eigenhandig ´knutselde´ drs. Isabel Koutzarov (48) een winkeltje in elkaar. ´t Klinkt zo simpel, maar er kwam toch heel wat voor kijken voordat het naar de zin van de bedrijfseconome was. Elf jaar had zij een goed betaalde baan bij Shell als financieel auditor vervuld, maar de van het leven bruisende jonge vrouw wilde ineens iets anders.

¨Wat wist ´k niet¨, vertelt zij lachend. ¨´k Huurde een anti-kraakpand op de Vlietlaan in Rotterdam-Kralingen, omdat ´k plotsklaps toch niets meer te doen had en smeet er twee grote vrieskisten in, waarin ik het voer voor mijn twee honden kon bewaren en een voorraad kon aanleggen voor andere honden. Daarna schroefde ´k wat houten kratjes in elkaar waar het droogvoer kon worden bewaard¨.


Dat was het officiele begin in 2014 van het winkeltje, dat nu de Dog-Cat-Company heet. ¨Terwijl ´k nog bij Shell werkte, was ´k al vanuit een tuinhuis druk bezig met de verkoop van hondenvoer. Als ´k klaar was met werken, ging ´k graag duiken of bergen beklimmen, tot dat het alles bij elkaar teveel werd. Het winkeltje vroeg meer aandacht en bovendien werd het te klein toen er ook een forse lading kattenvoer bij kwam.¨

In 2016 opende Isabel op de Oudedijk een nieuw winkeltje met het team enthousiaste medewerksters, dat inmiddels bestaat uit Lisa van den Berg, Ingrid Smolders, Ingrid Vermeulen, Ingrid Kampse en Debbi Disilva. Groot is het nog steeds niet: wie er voor het eerst binnenstapt, kijkt wat verbaasd om zich heen. Rechts staan de twee grote vrieskisten en verder staat het nu propvol met houten stellingen - ongetwijfeld weer zelf in elkaar ´geknutseld´. Daar is nu alles te vinden voor honden en katten. In een klein voorkamertje aan de linkerkant ligt een gigantische opslag met onder anderen kattengrit en er kunnen ook honden worden getrimd.

De dames die over het hekje hangen, zijn: Isabel, Lisa en 2 maal Ingrid.

¨Vorig jaar ben ´k met Ingrid Smolders in contact gekomen¨ vertelt Isabel. ¨Van haar heb ´k zelf ook nog veel geleerd over het hondenvoer, dat in supermarkten te koop is. Daar ontbreekt van alles aan, dat een gezonde, levenslustige hond nodig heeft. Een hond is een carnivoor en een kat is een hyper-carnivoor. Die horen geen kunstmatige toevoegingen in hun dagelijkse kost te krijgen. Ieder weldenkend mens zal het begrijpen: Geef een hond een vers bot, waarop het dier lang kan kluiven en je ziet ineens een dolgelukkige hond. Dat geldt ook voor poezen en katertjes. Aan een enkel stukje soepvlees hebben zij niet genoeg. Bij ons gaat er ook fijngemalen hart doorheen, een vleessoort waarin uitstekende voedingsstoffen zitten. Veel mensen kopen en malen het niet, omdat een stuk hart, zoals het in de supermarkten ligt, er eigenlijk een beetje viezig uitziet. Bovendien hebben zij het goede ´gereedschap´ niet in huis voor het grijpen liggen. Toch zitten de katten om die broodnodige voedingsstoffen te springen, letterlijk en figuurlijk.¨

Met een bloedserieus gezicht vervolgt Isabel: ¨Die leuke, felgekleurde bakjes in supermarkten zien er geweldig aantrekkelijk uit. Ze zijn in allerlei vormen en maten verkrijgbaar, zelfs in een ´hartjesvorm´, die mensen de indruk kunnen geven, dat zij prima voor hun huisdier zorgen. Niets is echter minder waar. Zij moeten om te beginnen goed lezen, wat er in zo´n leuk hartje aan voedingsstoffen zit. Dat zou best wel eens tegen kunnen vallen. Een tijger of leeuw in de dierentuin krijgt immers ook zijn dagelijkse verse hap.¨

Joep

Even zwijgt Isabel, dan vervolgt zij: ´We hadden nog niet zo lang geleden wat probleempjes met de stadswachten in de buurt. Die vonden het niet zo leuk, dat wij onze bestelwagen op de stoep neerzetten om in- en uitladen. Voor een korte tijd maar, hoor. Per slot wil je niemand met overlast opzadelen. De heren wisten echter niet dat wij vaak met duizenden kilo´s zware zakken moeten sjouwen. We kregen een forse reprimande en ´k dacht dat ´k ontplofte. De zijstraten hier vlakbij staan altijd al vol met geparkeerde auto´s. Daar is vrijwel nooit een parkeerplekje te vinden. We doen het wél als het kan, maar onze ruggen maken vaak ´bezwaar´. ¨

Dat voorval was de redactie van ´Rotterdam, Vandaag en Morgen´ niet ontgaan en het was één van de redenen om eens te gaan praten in het winkeltje van de ´Dog-Cat-Company´. Temeer omdat de stadswachten zelf aan de overkant van de Oudedijk op de stoep stonden geparkeerd.

Oeps...Grote grap: de heren hadden zelf ook geen vergunning om hun wagen op de stoep neer te zetten. Isabel kan er gelukkig weer om lachen en kan haar tijd beter gebruiken om plannen te maken.

Zij droomt ervan om uit te breiden en een tweede winkeltje in elkaar te ´knutselen´. Bijvoorbeeld ergens in het oude Noorden van Rotterdam. ¨Niets zou mooier zijn om daar een voorraadlocatie te kunnen beginnen. Dat is makkelijk voor onze klanten, die bijvoorbeeld ´s nachts pas ontdekken, dat zij geen eten voor hun hond of kat meer in huis hebben. ´t Komt regelmatig voor, dat we een ´noodoproep´ krijgen en ´s nachts moeten gaan bezorgen. In een beveiligde lokatie kunnen zij het dan zelf gaan halen.¨

Zelfgemaakte Hondenijsjes

Ook willen de dames meer aandacht kunnen besteden aan sociale dingen, zoals boekjes schrijven over ´eten van honden en katten´ naar aanleiding van vragen van klanten, en de actie ´Make a Wish´ voor kinderen. ¨Daar zit (nog) geen marketingsplan achter, we werken veel samen met dierenartsen, hondenverzorgers en - uitlaters. Ook zou er dan ruimte zijn voor de eerste opleiding in Rotterdam tot ´Orthomoleculair Voedingsdeskundige´, waar we lekker rustig thuis al mee zijn gestart.¨

¨Eén ding staat vast: het team wil bij elkaar blijven, anders gaat de lol er vanaf.¨ Even haalt Isabel adem en zegt dan: ´Nog een tip: we geven ook een workshop in het Kralingse bos. Daar groeien heel veel gezonde kruiden voor honden, zoals smeerwortel, weegbree, paardenbloem en madeliefjes.¨ Dan schiet Isabel weer in lach en zegt tot slot: ¨Eigenlijk is dit een ´gek´ winkeltje. We hebben dit voorjaar zelfs ijsjes gemaakt met cocosvet en kurkuma voor honden, die er gek op blijken te zijn.¨

Foto´s van Isabel Koutzarov

Zettie Leeuwenburgh :
Met Dank voor de nuttige informatie aan het Team van de Big Dog Cat Company!

donderdag 16 aug 2018

Schrijf uw reactie
Type de code over:


Social media

KOPSTOOT

Huis van Erasmus wil ster naar Erasmus vernoemd zien


Op 18 september heeft het bestuur van Huis van Erasmus bij het Nationaal Comité voor de naamgeving van de verre ster HAT-P6 en haar planeet HAT-P-6b de namen ervoor voorgesteld. Ons bestuur heeft allereerst het gevraagde thema waaronder deze naamgeving zou moeten passen, vastgesteld, zodat in een later stadium de namen voor nieuwe planeten in hetzelfde stramien kunnen passen. Ons thema luidt: kosmopolitisme.

Desiderius Erasmus geldt als de grootste Nederlander aller tijden. In het Europa van zijn tijd stond Erasmus ‘wereldwijd’ bekend en was “Heel de wereld is mijn vaderland” zijn lijfspreuk. Erasmus was een sterk pleiter van de vorming van wereldburgers die uitgaan van de vrije dialoog, het kritische denken, tolerantie, respect en verantwoordelijkheid. Universele idealen die het nog steeds waard zijn om uit en over te dragen. Erasmus’ kosmopolitisch denken stond bij hem hoog in het vaandel. Zijn kosmopolitisme is een begrip dat nog steeds waard is om wijdverbreid bekend en verspreid te worden. “Heel het heelal is mijn ruimte”.

Vandaar dat ons bestuur de volgende namen heeft voorgesteld:

Voor de ster HAT-P-6: Erasmus
Voor de planeet HAT-P-6b: Cosmopolitan (kosmopoliet)

Na 30 september 2019 gaat het Nationaal Comité alle inzendingen beoordelen en maakt een selectie. Die zal vervolgens aan de Internationale Astronomische Unie (IAU) worden overgedragen. Gaat ook de IAU met het voorstel akkoord, dan volgt in oktober ronde twee. Tijdens deze ronde mag het Nederlandse publiek gaan stemmen. In december zal de IAU bekend maken met welke namen HAT-P-6 en HAT-P-6b door het leven zullen gaan.

Namens Huis van Erasmus, www.huisvanerasmus.nl

Rein Heijne, bestuurslid

Foto HAT-P-6 – de grote ster in het midden: aladin.u-strasbg.f

  • Nieuw

  • Reacties